Jdi na obsah Jdi na menu
 


Destiny

16. 4. 2011

Destiny

Základní specifikace / Popis / Historie / Technologie / Známé interiéry lodi

Destiny

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Antikové
Design Antikové
Technické specifikace
Délka 747 m
Šířka 518 m
Výška/hloubka 100 m
Pohon podsvětelný a FTL pohon - 15 ze 16 motorů
Palivo solární energie
Hypepohon žádný
Energetický systém solární energie
Ochrana energetické štíty
Navigační systém umělá inteligence Destiny
Výzbroj energetické zbraně, primární zbraňová baterie
Doplňky 1 ze 3 raketoplánů
Posádka přibližně 70 lidí, vědci, letectvo a mariňáci USA a 5+ členů Luciánské aliance
Minimální posádka žádná
Ostatní systémy hvězdná brána, KINO, databáze, umělá inteligence
Použití
Účel průzkum hlubokého vesmíru, vědecké plavidlo, kolonizační loď
Rok zavedení před cca 60 miliony lety, v roce 2009 přišla expedice ze Země
Příslušnost Antikové, Tau'ri, Luciánská aliance
Stav Stále aktivní
06 17 21 31 35 24 05 11 Výchozí bod Gíza
06 34 08 26 35 21   Výchozí bod je jakýkoliv symbol

Popis

Destiny je loď v Antické flotile, vypuštěná původně ze Země a zkonstruovaná a vypuštěná před desítkami milióny lety. Antikové vypustili několik automatizovaných lodí před Destiny, jejichž účelem byla výstavba a osévání obyvatelných planet z celé řady galaxií, hvězdnými bránami. Účelem Destiny pak bylo jít v jejich stopách a tyto planety blížeji prozkoumat. Teprve později byla objevena pravá mise Destiny, protože Rush objevil jakýsi vzor v reliktním záření, což je pozůstatek velkého třesku a tedy má spojitost se vznikem samotného vesmíru. To tedy naznačuje, že za vznikem vesmíru stojí něco více, než jen přirozený vznik a mohla ho vytvořit třeba i velmi vyspělá rasa. Toto dříve Antikové odhalili a hlavním cílem Destiny to bylo prozkoumat a zkoumání obyvatelných planet celého vesmíru byla druhořadá mise. Po začátku tohoto procesu Antikové nejprve plánovali počkat, až loď dosáhne dostatečné vzdálenosti od Země a pak by začali obývat a zkoumat vesmír a najít záhadu vzniku vesmíru. Nicméně když se přes galaxii přehnal mor, obrátili pozornost k jiným cílům, jako například povznesení a nikdy nepokračovali v tomto plánu. Z tohoto důvodu Destiny pokračovala v před-programovaném kurzu na své cestě hvězdnými soustavami po milióny let, až do příchodu lidí v roce 2009. Od počátku Destiny překonala od Mléčné dráhy mnoho galaxií (SGU 1x01 - Air).

Destiny sama o sobě je relativně plochá a zhruba trojúhelníkového tvaru. Levá a pravá strana lodi je výrazně vyklenutá (konkávní), zatímco zadní část lodi vypoukle zaoblena (konvexní). Loď je velmi dlouhá a směrem k přídi se stále zužuje. Povrch lodi je pokryt vrstvami různých stavebních prvků, zahrnující například velké množství zbraňových dvouhlavňových střeleckých věží. Na Destiny jsou také 3 přistávací porty pro raketoplány, ale po příchodu expedice byly na lodi už jen dva, z toho jeden porouchaný. Co se stalo se třetím není známo.

Ovládací panel dveříNěkteré dveře v interiéru Destiny, obsahují malý ovládací panel, stejně jako Atlantis má panely obsahující ovládací krystaly, které tam ovládají některé dveře. Malé modré světlo na dveřích signalizuje, že jsou na automatiku a dole žluté nebo červené světlo signalizuje, zda jsou dveře otevřené nebo zamčené. Pod velkým kulatým tlačítkem, podél spodní části panelu, je osm malých tlačítek s antickým popisem na nich, které umožňují ruční přepsání, nebo změnu v kódu dveří.

Loď utržila hodně škod za tak dlouhou dobu a pracuje na méně než 40% své energetické kapacity, když jsou její rezervy plně nabity. Také více než 80% lodi není přístupno v důsledku poškození nebo selhání systémů. Uvízlá posádka postupně objevuje různé technologie na lodi a snaží se opravit základní systémy pro lidské přežití.

Destiny je schopná cestovat rychleji než světlo (FTL), ale ne pomocí hyperpohonu. Zda je schopná cestovat hyperprostorem není ještě známo, ale pravděpodobně ne, vzhledem k tomu, jaká je na Destiny technika. Hlavní FTL pohon zabírá celou zadní část lodi.

Destiny časově předchází bezpečnostnímu zabezpečení ATA genem, který Antikové používali až později na jejich základnách, lodích a obecně technologii. Namísto toho používá neuvěřitelně složitý kód, založený na pokročilé sekvenci antické DNA. Tento přístupový kód je vyžadován pro přístup k systémům, jako je navigace, nebo vyspělé energetické systémy, ale ne pro ovládání základního zbraňového systému, nebo štítu.

Stručná historie

Cesta DestinySvého času ve vzdálené minulosti, Antikové vypustili několik automatizovaných lodí, aby prozkoumali vesmír, před vysláním Destiny, která byla také automatizovaná. Byl to záměr Alteránů, získat znalosti z dalších galaxií, ale nakonec se toho vzdali, kvůli zkoumání povznesení. Nicméně Destiny pokračovala z planety na planetu, ze systému do systému, z galaxie do galaxie, po milióny let.

Někdy v průběhu své cesty byla Destiny těžce poškozena a některé části lodi byly vystaveny vakuu. Rozsah poškození vedl expedici ke spekulacím, že se loď dostala pod útok. V místech poškození je zvedlý štít, udržující v lodi atmosféru, nicméně přepážky byly samočinně uzavřeny a uzamčeny (SGU 1x01 - Air).

Během roku 2009 se pracovníkům projektu Icarus podařilo odemknout devátý zámek brány. Nicméně základna Icarus se dostala pod útok Ha'taku Luciánské aliance a byli nuceni se evakuovat bránou právě na Destiny, na níž se dalo dostat jen přes 9 symbolů z Mléčné Dráhy. Když lidé dorazili, byla značná část lodi poškozena nebo nepřístupná. Výkon lodi a hladina kyslíku byly taky na rezervách. Pokračovali, opatrně prozkoumávali loď a označovali překážky pomocí bílé křídy ve formě X, vedoucí k poškozeným částem lodi (SGU 1x01 - Air).

Brzy poté byla Destiny napadena modrými humanoidy, kteří (bez vědomí expedice) byli na palubě Destiny před jejich příchodem, a odešli krátce poté, co se expedice vrátila z pouštní planety. Destiny je nadále používána expedicí.

Technologie

Destiny má k dispozici velké množství pokročilých technologií, od hvězdné brány, přes raketoplány, energetické zbraně, motor FTL a všechny důležité energetické štíty a systémy. Stručně si je popíšeme.

Autopilot

Destiny má vysoce sofistikovaného a komplexního autopilota, který dokázal ovládat loď po milióny let. Autopilot je schopen kompenzovat pokles výkonnosti lodi, dokáže opravit kurz při nečekaných událostech, jako jsou například neznámé hvězdné systémy, které nejsou v databázi a využít jejich gravitaci a může určit, kdy loď potřebuje doplnit zásoby energie a navézt ji na kurs k nejbližší hvězdě. Během milionů let trvání cesty Destiny, si autopilot poradil skoro se vším, protože byla bez posádky a stále byla ještě v docela dobrém stavu (SGU 1x02 - Air, 2x02 - Aftermath)

Dálkové ovládání

Dálkové ovládáníDálkové ovládání je zařízení, vytvořené Antiky přibližně ve stejnou dobu jako Destiny, které se používá k ovládání různých bezdrátových technologií. Je to malé zařízení s velkým dotykovým displejem a několika tlačítky po pravé straně, označené antickým jazykem. Má dvě hlavní funkce: ovládání KINa a vytáčení hvězdné brány. Je možné přijímat a odesílat informace z různých antických zařízení. Může se používat ručně s KINem, nebo nastavit na různé druhy vyhledávání. Na obrazovce se zobrazují veškerá dostupná videa pro uživatele, jakož i veškerá relevantní data snímačů. Může aktivovat hvězdnou bránu a využívat jejich spojení k tomu, aby identifikovalo jiné brány v dosahu a pak prezentovat jejich adresy uživateli, aby si mohl vybrat, kterou chce vytočit. Volbou adresy se brána automaticky vytočí. Vzhledem k tomu, že brány nemají DHD, je toto zařízení nezbytné pro průzkumníky, k návratu zpět na Destiny. I když ovládání obsahuje seznam všech dostupných bran v dosahu, není uveden žádný údaj o jejich umístění v síti bran. Také může ovládat KINO a přijímat z nich data, ale to neznamená, že každý video kanál automaticky ukládá. Může také přehrávat hudbu, což svědčí o velké kapacitě paměti a různorodosti jeho softwarového vybavení.

Několik jich bylo nalezeno na Destiny a často jsou používány expedicí, především Eli Wallace, který je jako první objevil a naučil se s nimi zacházet spolu s KINem. Také se o zařízení zajímal Riley Hunter a používal jedno KINO v závodech chodbou. Přístroj je také kompatibilní s pozemskou technologií (SGU 1x02 - Air, 1x08 - Time, 1x15 - Lost).

Databáze Destiny

Databáze DestinyJedná se o hlavní databázi počítače na lodi Destiny a obsahuje informace o lodi, technologiích na palubě lodi a také zaznamenává senzorová data, která loď získá při skenování planet. Databáze je také aktualizována přes podprostorové spojení od rozsévacích lodí hvězdných bran a z těchto informací si loď může zvolit nový kurz. Tvorba dotazů v databázi může lodi povolit, kdy vyskočí z FTL a vytočí nejbližší planetu, na které je to, co posádka potřebuje, na základě jejich dotazu. V případě životní potřeby, Destiny vytočila planetu s vápencem pro filtry CO2, i když byly k dispozici další 4 adresy, které ale byly uzamčeny, pravděpodobně proto, že neměly co potřebují, nebo proto, že na nich bylo určité nebezpečí. Rush měl nejprve jen částečný přístup k databázi, ale nyní už má posádka kompletní přístup (SGU 1x03 - Air).

Známé informace uložené v databázi zahrnují:

  • Výzkum kolem planet, které Destiny navštívila
  • Výzkum kolem planet, které navštívily rozsévací lodě hvězdných bran
  • Historie Destiny
  • Záznamy využívání energie (SGU 1x02 - Air)
  • Mapa navštívených galaxií (SGU 1x15 - Lost)
  • Veškerý Antický výzkum reliktního záření (SGU 2x07 - The Greater Good)
  • Kousky skládačky, které se povedly Destiny rozluštit při zkoumání záhadného rekliktního záření (SGU 2x07 - The Greater Good)
  • Vědomí Franklina, Ginn a Dr. Perryové (SGU 2x14 - Hope)
  • Lékařské archivy včetně příruček pro operace (SGU 1x14 - Hope)

Dávkovač KINa a KINO

Dávkovač KINaNa Destiny je také dávkovač, což je zařízení, které vyrábí a dávkuje KINa. Jediné známé zařízení je v místnosti, o které Eli tvrdil, že je jeho osobní obývací pokoj. Zařízení je ve tvaru jakéhosi podstavce, ze kterého vede roura až ke stropu pryč z dohledu. Jakmile je jedno KINO vzato z dávkovače, ostatní postoupí na jeho místo a je automaticky vyrobeno další. Proto je dodávka teoreticky neomezená, pokud má loď dostatek surovin na výrobu, nicméně nic nenasvědčuje tomu, že dodávání je neomezené.

KINOKINO samotné má zkratku, která by měla být z pohybové interaktivní navigační koule (Kinetic Interactive Navigational Orb), ale Eli ho pojmenoval podle ruského kino - pravda ve významu film pravdy. Jedná se o elegantní, velikostí softballového míčku samo-levitující kouli, navrženou a postavenou ve velkém množství Antiky. Obsahuje velké množství různých senzorů, schopné skenovat atmosférické podmínky a zaznamenávat zvukové a vizuální vjemy. Také má noční vidění. Pohyb přístroje je možné ovládat pomocí dálkového ovládání, nebo počítačem, jako jsou ty na palubě Destiny.

KINO je srovnatelné s MALPem v jeho použití jako sonda poslaná skrz bránu na neprozkoumaný svět, nicméně je daleko vyspělejší než MALP, konkrétně pokud jde o velikost a přenositelnost. KINa jsou uchovávány v dávkovači v místnosti KINa (SGU 1x02 - Air, 1x06 - Water). Když je KINO posláno přes hvězdnou bránu, automaticky se spojí s počítačem Destiny a umožní lodi sledovat planetární podmínky. Stejně jako v případě víceúčelových konzolí na lodi, dálkové ovládání KINa sloužící k jeho manipulaci, slouží také k ovládání brány podobné DHD, ale v mobilním formátu. KINa mohou nahrávat data, jako jsou audio a video pro pozdější použití, ale mají omezenou paměť (SGU 1x03 - Air). Lze je také nastavit na naprogramovaný kurz, nebo jen sledovat standardní vyhledávající vzor, např. při vyhledávání specifické položky, jako je aktivní konzole (SGU 1x04 - Darkness).

Vydrží také velmi extrémní podmínky, jako je např. odolnost ve vakuu, nebo těsná blízkost hvězdy (SGU 1x05 - Light), nebo také velkou zimu. Navzdory své malé velikosti, mohou také nést několikanásobně větší hmotnost, než kolik sami váží a více KIN ve spojení může nést i několik set kilogramů s lehkostí, i když dálkové ovládání není schopno ovládat všechny najednou (SGU 1x06 - Water).

Mohou být ale citlivá na vlhkost, což způsobuje, že natočené video je trhané s občasným zkreslením. I když je jinak poměrně odolné, jsou také náchylná k materiálnímu poškození, včetně střelných zbraní. Poškozené KINO může stále fungovat, ovšem v závislosti na míře poškození. Když Greer do něj střelil na planetě džungle, jeho letové vlastnosti byly porouchané, ale jinak fungovalo správně (SGU 1x08 - Time).

Dobíjecí deska

Dobíjecí deskaDobíjecí deska, také známá jako nabíjecí deska, je antické zařízení, užívané pro bezdrátové nabíjení elektroniky. Jediné známé zařízení je na palubě Destiny a zpočátku bylo kompatibilní s antickou technologií, ale deska byla upravená Rileym a dalšími členy expedice, aby byla kompatibilní i s pozemskou technologií. Umístění objektu na povrch desky na krátkou dobu je nabije, ale když se tam nechá příliš dlouho, "usmaží" se. Ačkoli byla na lodi viděna jen jedna, její funkce a nevýrazný vzhled mohou naznačovat, že jich je na palubě Destiny více.

Hunter Riley, který pojmenoval toto zařízení, demonstroval jeho použití plukovníkovi Youngovi tím, že umístil svítilnu s vybitými bateriemi na desku a ta se stala za chvilku opět funkční. Expedice na něm může během pár sekund nabít veškerou svou technologii, jako např. baterky, vysílačky, notebooky a další (SGU 1x04 - Darkness).

Jelikož se Destiny dobíjí energii přímo z hvězdy a vydala se na delší cestu mezi galaxiemi bez zastavení nebo dobití, přešla do úsporného režimu. jedním z postižených systémů byly právě tyto dobíjecí desky, které byly odstaveny. Dale Volker se je pokusil přivést zpět do stavu online (SGU 1x15 - Lost).

Dokovací svorky

Dokovací svorkyDokovací svorky je hus technologie na Destiny, které drží raketoplány na místě na trupu lodi. Tyto svorky se vyklopí ven od trupu raketoplánu, aby mohl svobodně odletět. Když se civilní personál Destiny pokoušel o převrat, plukovník young a poručík Scott pilotovali raketoplán, aby zničili na spodní straně Destiny loď modrých humanoidů, přichycenou na trupu lodi. Když se vrátili, dokovací svorky se nepodařilo uzamknout a raketoplán by byl zničen po vstupu lodi do FTL, kdyby nebyl pomocí nich přichycen k lodi (SGU 1x05 - Light, 1x12 - Divided).

Energetický uzel (Hub)

Energetický uzelDestiny má také dva energetické uzly v místnosti s bránou. Nachází se vedle dveří na levé a pravé straně brány. Jejich funkce zatím není přesně známa. Jsou složené z trubek rozličných průměrů a velikostí. Jsou u nich také ventily a měřidla, které obsahují nápisy Antiků. Zařízení vstupuje do podlahy místnosti s bránou a do mezipatra nahoře.

 

Filtry CO2

Filtry CO2Filtr CO2, také označovaný jako vzduchový filtr, je zařízení, které čistí oxid uhličitý (CO2) ze vzduchu a produkuje čistý kyslík. Tyto filtry jsou často používány na vesmírných lodích a jsou rozmístěny i po celé lodi Destiny, rozpoznatelné jedinečným válcovým designem. Filtry používají k čistění vzduchu uhličitan vápenatý a zanechává alkalické zbytky. Válcový kanistr filtru, ve kterém je vápenec, může být vyjmut z držáků, znova naplněn a vrácen zpět.

Když expedice dorazila na Destiny po bitvě na základně Icarus, zjistili, že mnoho filtrů je nefunkčních. Po prozkoumání poruchy filtrů bylo zjištěno, že důvodem nefunkčnosti je to, že jsou plné alkalických zbytků látky, kterou Antici používali k čištění vzduchu (Antikové tedy mohli používat jinou látku, ale expedice používala jen vápník, který to také umožňuje). Látku nakonec nalezli na pouštní planetě a tak mohly filtry zase správně pracovat a čistit vzduch na Lodi. Není ovšem známo, jak dlouho použitý vápník ve filtrech vydrží (SGU 1x02 - Air, 1x03 - Air).

Vzhledem k tomu, že byly filtry vyčerpané po příchodu expedice, je pravděpodobné, že členové expedice nejsou první lidé na lodi, což naznačil i Mallozzi ve svém blogu.

Hvězdná brána, ložisko brány a DHD

Hvězdná bránaHvězdná brána na palubě Destiny je jiná varianta a má starší design, než brána viděná v Mléčné dráze, nebo galaxii Pegasus. Podle Dr. Rushe je brána na palubě Destiny jedna z prvních bran, které Antikové vytvořili a je také menší v průměru, než pozdější verze. Kromě toho má tato brána také stejný design, jako ty, co byly vytvořeny na palubách rozsévacích lodí a byly rozmístěny po celém vesmíru (SGU 1x03 Air). Hvězdná brána má 36 symbolů, jako v galaxii Pegasus, ale nejsou koncipovány jako souhvězdí, protože Destiny prolétá mnoha galaxiemi. Má také omezený dosah, takže se nemůže spojit se všemi branami ve stejné galaxii, ale jen s těmi bližšími. Má ale schopnost vytočit Zemi, pokud má dostatek energie. Vzhledem k tomu, že energetické rezervy na Destiny nemohou být plně nabity, volba Země je téměř nemožná.

Protože se otáčí celá brána, než jen vnitřní kruh, zámky se točí s ní a proto adresa symbolu není v souladu se zámkem. Symboly na bráně pak mají funkci jako ukazatele a osvětlení při napájení brány. Namísto toho se brána otáčí ve směru chodu hodinových ručiček, dokud první symbol nebude umístěn přímo pod ložisko brány, nacházející se přímo uprostřed nad ní. Brána pak změní směr, točí se proti směru chodu hodinových ručiček, než bude další symbol uzamčen pod ložiskem brány. Tento střídavý proces se opakuje do doby, než zapadne poslední sedmý symbol a vytvoří se červí díra. Koule na konci ložiska se krátce rozsvítí vždy, když je přímo pod ložiskem uzamknut symbol, který se také rozsvítí, ale ten zůstane svítit. Jakmile se vytvoří červí díra, ložisko brány zůstane svítit. Hladina (horizont událostí) je také trochu jiná, je více stříbřitá a na okrajích tmavší. Když se červí díra odpojí, brána vypne všechny světla současně. Potom následuje vypuštění pravděpodobně CO2 z otvorů po obou stranách brány (SGU 1x01 - Air).

Ložisko brányLožisko brány visí ze stropu místnosti s bránou na Destiny a je tedy přímo nad bránou. Vždy se rozsvítí, když je vytočen určitý symbol na bráně a má podobnou funkci, jako zámky na bráně v Mléčné dráze. Jelikož se brána otáčí celá, tak to co na bráně vypadá jako zámky, se otáčí s ní a postrádají tak svou funkci, kterou přebírá právě ložisko nad bránou. Přesný účel ložiska brány ale není jasný, protože stejné brány, jako je na Destiny, jsou i na planetách, kde fungují i bez něj a je tak vlastně přebytečné. Hvězdná brána na Destiny se zdá být jako jediná vybavena tímto zařízením, takže může mít klidně i jiný účel (SGU 1x03 - Air).

DHDDestiny nemá vyhrazené DHD, místo toho je hvězdná brána připojena k hlavnímu počítači lodi. V místnosti s bránou jsou ovšem dvě konzole, které jsou primárně užívané pro vytočení adres pomocí brány, ale nijak se neliší od ostatních ovládacích konzolí na lodi a mohou být také užívány ke kontrole mnoho jiných systémů lodi. Na panelech po obou stranách obrazovky jsou různá tlačítka, pojmenovaná nad nimi štítky v antickém jazyce. DHD na Destiny má právě také obrazovku, jak jsem již zmínil, na kterých je vidět zadávání adres a také obraz z KINa.

Hvězdná brána na Destiny také může být vytočena pomocí dálkového ovládání, které funguje se všemi prvotními branami. Tyto dálkové ovladače jsou také jediný prostředek pro zadání adresy na planetách, protože normální DHD známé z galaxie Pegasus nebo Mléčné dráhy, tady nemají (SGU 1x03 - Air).

Lampička

LampičkaTyto lampičky nalezené na palubě Destiny jsou antické stroje na generování světla. Lampičky byly vytvořeny pravděpodobně ve stejnou dobu jako Destiny a jsou jejím standardním vybavením. Nejsou moc jasné, svítí asi jako slabší wattová žárovka a září nažloutlým světlem. Mají ovšem vlastní zdroj energie, takže jsou přenosné. Jsou umístěny v jídelně, pokojích posádky a také na pozorovací palubě. Jsou hojně používány expedicí, pravděpodobně také kvůli jejich slučitelnosti se stávajícími zdroji energie na lodi (SGU 1x02 - Air).

Neurální rozhraní křesla (archiv vědomostí)

Neurální rohraní, křesloRozhraní křesla je zařízení, které bylo vytvořeno Antiky a instalované na Destiny. Jedná se o prvotní úložiště znalostí a také je to ovládací křeslo. Je tedy starší konstrukce, než jaké byly použity O'Neillem a Jacksonem. Toto úložiště znalostí časově předchází pozdější verzi pravděpodobně o milióny let. Toto zařízení, které se nachází na palubě Destiny, je zabudováno do křesla a obsahuje elektrody umístěné po obou stranách uživatelovy hlavy, které usnadňují přenos informací do mozku. Elektrody normálně nepropíchnou kůži během přenosu, ale záchvaty vyvolané v některých případech můžou způsobit, že se uživatel o ně poraní. Uživatel není během použití při vědomí. Tato technologie předchází technologii genu ATA a tak pro použití tento gen nevyžaduje a může ho použít vlastně kdokoliv. Vzhledem k jeho velkému stáří je také bezpečnější, protože nepřesouvá takové množství informací, jako jeho pozdější protějšek. Naopak převádí znalosti v daleko větší míře, protože informace v úložišti se vyvíjejí přímo v mysli příjemce, jelikož bombarduje subjekt celou databází v pouhých minutách. Výsledek je tedy stejný jak pro lidského uživatele, tak i pro původního. Křeslo se ale dá také použít jako neurální rozhraní pro ovládání některých systémů lodi.

Tato ranná verze úložiště vědomostí má pravděpodobně mnoho znalostí o Destiny, jak Dr. Rush věřil, že pomocí něho získá kód, který mu dovolí získat přístup k hlavním lodním systémům (SGU 1x09 - Life). Rush byl schopen získat vodítko k hlavnímu kódu, při použití křesla v upraveném stavu (SGU 1x14 - Human).

Dr. Rush a Adam Brody po neúspěšném prvním pokusu použití křesla, provedli úpravy na technologii, které zpomalily rychlost přenosu na tempo poněkud bezpečné pro lidi. S použitím vyrovnávací paměti, se ukládala většina informací dostatečně pomalu, spolu s úpravami rozhraní k omezení převodu na jednu oblast mozku paměťového centra, které si mohlo stáhnout informace ve formě snu (SGU 1x14 - Human).

Odpočítávání skoku

OdpočítáváníOdpočítávání skoku je ukazatel, rozmístěný všude po lodi, který zobrazuje v antickém jazyce zbývající čas, než Destiny zase skočí do FTL. Čas ukazuje a zobrazuje až na milisekundy. Pokud odpočítávání klesne pod jednu minutu, přístroj vyšle pípnutí a začne zobrazovat odpočet červeně. Lhůta, kterou Destiny stanoví na průzkum, se zdá být spíše libovolná. Když měli problémy se vzduchem na lodi, Destiny vyskočila z FTL a nastavila odpočet na zhruba 12 hodin, navzdory tomu, jak bylo potřebné cestovat daleko, aby získali potřebné zásoby (SGU 1x02 - Air, 1x03 - Air). Přesto když navštívili planetu džungle, bylo odpočítávání nastaveno na zhruba 36 hodin, přitom měli vše nezbytné blízko. Mohou existovat i jiné faktory, podle kterých Destiny určuje tuto lhůtu, které jsou ale dosud neznámé.

Pokud je motor FTL vyřazen, či narušen jinými prostředky, odpočítávání se neaktivuje do doby, než je problém vyřešen (SGU 1x13 - Faith, 1x16 - Sabotage, 1x20 - Incursion II). Když odpočet skončí, loď neskočí do FTL, pokud se nemůže brána zrovna uzavřít, jako když je jeden z jejích bezpečnostních protokolů zrovna spuštěn. Jeden takový protokol je zaměřen i na záležitost, když se něco, někdo, nebo jeho část, nachází za horizontem událostí červí díry v okamžiku skončení odpočtu (SGU 1x03 - Air).

Odpočítávání jsou umístěné v každé klíčové oblasti lodi, jako např. řídící místnost, místnost s bránou a pravděpodobně v mnoha dalších, včetně dvou odpočítáváních v obou raketoplánech (SGU 1x02 - Air, 1x12 - Divided, 1x13 - Faith).

Ovládací rozhraní (počítačové jádro)

Ovládací rozhraníOvládací rozhraní, přezdívané také jako "ohryzek", nebo APLCR od expedice, se nachází v centrální řídící místnosti. Veškeré informace týkající se antické lodi jsou obsažené právě v tomto rozhraní a každý, kdo použije jednu z konzolí v řídící místnost, má k těmto informacím přístup. Tam je také hlavní konzole, spojená přímo se základnou ovládacího rozhraní a také s dvěma dalšími konzolemi v místnosti. I když je člověk schopen monitorovat všechny systémy v ovládacím rozhraní, ne všechny systémy mohou být řízeny přímo odtud. U ovládacího rozhraní, které vlastně spojuje podlahu se stropem místnosti, se občas objeví pára, nebo kouř, který je s největší pravděpodobností důsledkem nějakého chladícího zařízení, nebo systému snižující teplotu.

Pohon

Brzdící trysky

Brzdící trysky DestinyDestiny má také velké množství brzdících trysek, které se nacházejí na přední straně "křídel" po obou stranách lodě. Přesněji se jedná o 4 hlavní kruhové brzdící trysky na každém "křídle", přičemž obě krajní jsou ještě trochu menší a nad nimi se nachází na každém "křídle" ještě 9 menších obdélníkových trysek. Loď je používá samozřejmě k brzdícím manévrům, a vzhledem k tomu, že není primárně určena pro přistávání na planetách, protože měla raketoplány, využívají se v nějakých nečekaných vesmírných situacích a především tehdy, pokud se chce Destiny spojit s rozsévací lodí. Jeden takový manévr Destiny vykonala právě, když se s jednou takovouto porouchanou lodí setkala. Řízení bylo zcela automatické a před zakotvením aktivovala brzdící trysky a lehce dosedla k rozsévací lodi (SGU 2x03 - Awakening).

FTL pohon

FTL pohonDestiny má FTL pohon, pomocí něhož může loď cestovat rychleji než světlo, bez vstupování do hyperprostoru. Příchozí červí díra do hvězdné brány na lodi spustí dočasné vypnutí pohonu, aby mohlo dojít ke spojení, ale pouze v případě, že se s ní pokouší někdo spojit pomocí devíti symbolů z Mléčné dráhy. Pro zadání obyčejné adresy ze 7 symbolů se s Destiny nelze spojit, pokud je motor FTL aktivní. Pokud ale není aktivní a Destiny je spojena přes bránu s nějakou planetou, FTL pohon se nezapne (SGU 1x03 - Air, 1x15 - Lost). To také naznačuje, že je možná i podprostorová komunikace, když je pohon aktivní. U Destiny je známo, že má 16 individuálních FTL pohonných jednotek, ale pohon může fungovat normálně, i když jich používá jen 15, nebo dokonce i méně. V současné době je zrovna jeden motor odstaven. Aktivace a deaktivace FTL pohonu vytváří podprostorové rušení, které také dočasně narušuje pozemskou verzi komunikačního zařízení dlouhého dosahu po několik sekund (SGU 1x01 - Air, 1x07 - Earth, 1x16 - Sabotage).

Je pravděpodobně mnohem náchylnější na jevy v normálním prostoru, než hyperpohon, protože neočekávané anomálie, jako například gravitační tah z neprozkoumané hvězdy, může také způsobit výstup Destiny z FTL, ale automatizované navigační systémy mohou přizpůsobit kurz Destiny pomocí podsvětelných motorů, aby předešly srážce a vrátit ji na správný kurz, aby se mohl pohon FTL opět zapnout, až nebude nic hrozit. FTL pohon by měl po zapnutí pracovat minimálně 4 hodiny mezi skoky, jinak při častějším kratších skocích, by se mohl poškodit a zároveň musí mezi skoky odpočívat minimálně 3 hodiny (SGU 1x13 - Faith, 2x02 - Aftermath).

Schopnost přežití lodě v FTL, je přímo závislá na jejím štítu. Bez štítu na ochranu, by se cokoliv poblíž okamžitě vypařilo náhlým energetickým výbuchem. Destiny sama by byla také zničena, pokud by její štít selhal během letu v FTL, a proto má pohon také zabezpečení, které zabrání skoku do FTL, pokud by byly štíty příliš slabé na to, aby přežily skok. Štít se také rozšiřuje na pokrytí objektů, které jsou na trupu lodi pro bezpečnost přímo vystaveny při cestování FTL (SGU 1x07 - Earth, 1x12 - Divided, 1x20 - Incursion II).

O rychlosti tohoto pohonu se mnoho neví, ale bylo prokázáno, že Destiny překonala vzdálenost jeden milion světelných let v prázdnotě mezi galaxiemi v relativně krátkém čase pár týdnů, což je tedy rychleji, než většina známých mezihvězdných hyperpohonů, ale při cestování uvnitř galaxie se zdá mnohem pomalejší (SGU 1x16 - Sabotage, 1x17 - Pain).

Podsvetelný pohon

Podsvětelný pohon DestinyVšechny vesmírné lodě musí mít podsvetelný pohon a Destiny není výjimkou. Má ho také, ale neví se přesně, jak na této lodi funguje, protože se zdá, že je nějak propojen s FTL pohonem, jelikož motory, které pokrývají celou zadní část Destiny, září jak při FTL pohonu, tak při podsvětelném pohonu. Zdá se ale, že záře motorů při zapnutém podsvětelném pohonu není tak jasná, jako v případě zapnutého FTL pohonu, popřípadě je někdy více patrné, že je trochu více do žluta, než u FTL pohonu, ale rozdíl je nepatrný. V každém případě to tedy vypadá, že výstupní část obou pohonů, je pro oba stejná (SGU 1x13 - Faith).

Skafandr

SkafandrDestiny je také vybavena několika skafandry (ochrannými obleky), které lidi použijí tam, kde by jinak nepřežili. Expedice objevila několik těchto obleků a používali je v drsných prostředích, kde jim oblek mohl udržet životní funkce. Poskytují dodávku kyslíku v neprodyšném prostředí, ochranu proti záření a může být použit i ve vakuu. Helmy obsahují rádio, které se dá aktivovat hlasem pro komunikaci mezi jedinci a vysílačem krátkého dosahu, vestavěného do levého zápěstí, pro komunikaci s Destiny skrz hvězdnou bránu na povrchu planety. Oblek je rovněž navržen tak, aby dovolil uživateli ulehčit močovému měchýři, protože je velmi obtížné se z něho dostat sám (SGU 1x06 - Water, 1x11 - Space, 1x12 - Divided).

Emitor štítů a štíty

Emitor štítůEmitory štítů na Destiny jsou rozmístěny vně trupu lodi. Podobají se jakémusi válcovému zařízení zasunuté do trupu lodi. Kontrola a ovládání emitorů se provádí z hlavního počítačového systému lodi, chráněného hlavním kódem. Mohou být ale přístupné manuálně prostřednictvím vlastních ovládacích panelů, které jsou přímo na nich vně trupu lodi. Emitory se mohou vysunout zatlačením kruhového zařízení při základně emitorů a pomocí páky na boku tak zpřístupnit manuální ovládací panel. Matthew Scott a Ronald Greer použili toto ruční ovládání pro přenos energie ze štítů na jedné straně Destiny, na druhou stranu lodě, s cílem převést tolik energie do štítů na straně lodi ohrožované zářením z pulsaru, aby byli schopni přežít skok Destiny do FTL (SGU 1x20 - Incursion II).

ŠtítyDestiny má žlutý energetický štítový systém, který může být také omezen na určité místo, aby udržel např. atmosféru v poškozených částech lodi. Avšak účinnost štítu je závislá na hladině dodávané energie a také na počtu jednotlivých lokálních štítů, současně aktivních. Štíty Destiny jsou schopny odolat intenzivnímu žáru a turbulenci ve hvězdné koróně i za použití rezerv, přičemž nikomu uvnitř lodi to není vůbec znatelné (SGU 1x05 - Light, 1x07 - Earth), ale byly rychle vyčerpané energetickými zbraněmi, během bitvy s modrými humanoidy, ačkoli to je s největší pravděpodobností spíše problém přenosu energie, než méně pokročilý systém, protože poškození obranných systémů je velmi podstatné a většina lodi pak není funkční (SGU 1x11 - Space). Obojí, štíty i zbraně, mohou získávat energii ze stejného zdroje, právě kvůli možnému poškození relé a tak může loď automaticky převést více energie k jednomu a méně k jinému systému a držet tak systém vyvážený, aby mohla mít spuštěné oba zároveň (SGU 1x07 - Earth).

Údržbářský robot

Údržbářský robotTento robot pro údržbu je typ automatizovaných opravářských droidů. Je schopen provádět opravy na lodních systémech podle instrukcí, které mu jsou naprogramovány. Byl nalezen v jedné z beden v nákladovém prostoru týmem, který prozkoumával loď, a mohlo by to znamenat, že je na lodi takovýchto robotů více. Chodí vzpřímeně na čtyřech nohách a může pomocí nich přilnout k trupu lodi bez podpory, což naznačuje nějaký magnetický systém, který bude pravděpodobně podobný těm, které se používají ve skafandrech. Robot byl také schopný opravovat poškozené části Destiny, aby se podobaly původní struktuře, jako to provedl například s kopulovitou místností, v jejíž klenbě byla díra a robot ji zrekonstruoval do ůvodní podoby. Údržbářský robot byl prvně použit při odstraňování poškození jednoho z FTL motorů Destiny, když byl sabotován modrými humanoidy v prázdném prostoru mezi galaxiemi (SGU 1x13 - Faith, 1x16 - Sabotage, 2x06 - Trial and Error, 2x09 - Visitation).

Umělá inteligence

Jeden z programů AIUmělá inteligence Destiny je automatizovaný systém, který ovládá a udržuje antickou výzkumnou loď hlubokého vesmíru, Destiny. Umožňuje, aby se loď přizpůsobila jakýmkoli nepředvídatelným okolnostem na její cestě napříč vesmírem. AI je primární funkcí lodního autopilota, který řídí loď a dělá opravy kurzu, doplňuje palivo, či energii, nebo provádí zastávky u planet s hvězdnými branami podle potřeby. Může také provádět složité prakové manévry kolem hmotných těles v jejich gravitaci, jako plynní obři a hvězdy, stejně jako přesměrování energie potřebné k tomu, aby loď zůstala na kurzu. AI má také schopnost analyzovat posádku, odchýlit loď od kurzu do lokací, které poskytují potřebné zdroje pro posádku, aby přežila. Avšak jejich přežití je považováno za podružné vzhledem k hlavní misi Destiny, takže AI poskytne jen tolik času, kolik považuje za nutné pro posádku, aby dokončili svůj aktuální úkol. Kromě základního přežití je pak AI schopna interpretovat a reagovat na emocionální stav posádky. Je možné využít lodní rozsáhlé neurální rozhraní k manipulaci s myslí posádky a projektování vlastního scénáře do jejich hlav k různým účelům. AI se může potlačit z můstku, ale pokud je aktivní, bude i nadále jednat, i když někdo získal přístup. Na posádku působila především tak, že například Rush měl halucinace Glórie a Franklina, kteří mu občas pomohli vidět něco, co jinak nezjistil, nebo Youngovi předávala různé bitevní scénáře, aby zjistila, jak bude velitel lodi na to reagovat a jestli je schopný ve velení (SGU 2x02 - Aftermath, 2x04 - Pathogen, 2x06 - Triel and Error).

Zbraňový systém

Střelecké věžeDestiny má velké množství sad žlutých energetických zbraní, které se skládají z velkého počtu dvouhlavňových a tříhlavňových střeleckých věží, rozmístěných po celé délce trupu lodi. Tyto střelecké věže se zdají být určeny především proti malým rychlým lodím, protože jsou schopné sledovat cíl a střílet v rychlém sledu. Pokud jsou aktivovány, střelecké věže se vysunou z trupu lodi a ty se ještě otevřou, aby odkryly samotné hlavně. Pokud jsou zbraně v provozu dlouho, značně snižují energetické rezervy Destiny (SGU 1x07 - Earth). Zbraně čerpají energii také z aktivních štítů, takže snižují obranu lodi ve prospěch útoku (SGU 1x11 - Space). Nicméně ve stavu Destiny to zase až tak nevadí, protože většina lodi je nefunkční, ale problém je spíše s přenosem energie (SGU 1x07 - Earth).

Energetická dělaDestiny je také vybavena čtyřmi většími energetickými děly, nacházející se na spodní straně trupu lodi, které se z ní vysunou v případě aktivování. Jsou schopny střílet výrazně silnější střely, ale také pomaleji, než její standardní zbraně a tato děla jsou určena především proti větším lodím, jako např. mateřským. Stejně jako u standardních zbraní, tato energetická děla hrozí vyčerpáním energetických rezerv Destiny a dokonce můžou způsobit přetížení zbraňových systémů, pokud jsou používány nadměrně, které může zničit loď (SGU 1x11 - Space). Toto je ale nejspíše způsobeno vážným poškozením lodi na její cestě vesmírem (SGU 1x07 - Earth). Tyto děla jsou dost výkonné na to, aby mohly zničit velitelskou loď berzerker dronů již na pět výstřelů (SGU 2x11 - Deliverance).

Zdroj energie (solární kolektory)

Energetické kolektoryDestiny je schopna absorbovat a využít sluneční energii přímo z hvězd. S aktivními štíty, loď sama může vletět do nižších vrstev atmosféry hvězdy, přičemž část hvězdné energie je sesbíraná a uložená a vyrábí si vlastně solární energii loď sama. V době příchodu expedice na Destiny, byla hladina energie kriticky nízká a tak tuto metodu načerpání nové energie loď brzy zahájila automaticky. Po vstupu lodi do vrchních vrstev atmosféry hvězdy, se vysunou ze spodní části lodi solární energetické kolektory a pomocí nich načerpá novou energii přímo z hvězdy. Je pravděpodobné, že podobné energetické kolektory mají i rozsévací lodě. Bohužel vzhledem k tomu, jak je Destiny poškozena, účinnost těchto energetických kolektorů je v dnešní době už jen 40% své maximální kapacity. IOA chtěla využít tuto metodu a převézt tuto energii k bráně, aby se pokusili vytočit Zemi. Nicméně Nicholas Rush tento projekt IOA "sabotoval". Později Eli Wallace zjistil, že tento plán mohl být daleko ničivější, než si mysleli (SGU 1x02 - Air, 1x04 - Darkness, 1x05 - Light, 1x07 - Earth).

Známé interiéry lodi

Destiny je plná různých místností a chodeb, které se používají k různým účelům. Podíváme se teď na trochu známé interiéry na lodi.

Bar

Brodyho barJedná se o provizorní hospůdku, kterou si vzal pod svá křídla vědec Adam Brody. Pomocí různých náhradních dílů vymyslel velmi tiché zařízení, pomocí něhož mohl pro posádku vyprodukovat velmi silný nápoj, který byl pojmenován "Měsíční svit". Začal podnikat v prázdné místnosti, která má stoly s lavicemi pro ty, kteří ji navštíví (SGU 1x16 - Sabotage). Později dokonce do baru zavedl plukovník Young plukovníka Telforda a snažil se ho opít, aby zjistil nějaké informace o jeho spojení s Luciánskou aliancí (SGU 1x18 – Subversion).

Hydroponická laboratoř

Hydroponická laboratořHydroponická laboratoř je oblast na Destiny, kde posádka pěstuje jejich vlastní potraviny, jako např. zeleninu a ovoce. Jídlo se vyvíjí v jakémsi zeleném rosolu, místo v zemi. Úděl této laboratoře převzal na sebe Jeremy Franklin a dohlíží na ni. Když celková morálka posádky klesala, Franklin byl rozrušený z toho, že nic nerostlo, ale byl jednoduše příliš netrpělivý a brzy potom byl svědkem prvního výhonku (SGU 1x09 - Life). Jeho produkce zahrnuje např. "sladké" brambory, které byly ale odporné pro lidské chuťové pohárky, nebo jakési rajče s více snesitelnější chutí, jahody a další. Některé produkty byly také použity k výrobě alkoholického nápoje. Během vpádu Luciánské aliance na Destiny byla také hydroponika použita jako útočiště pro část posádky. (SGU 1x09 - Life, 1x11 - Space, 2x01 - Intevention).

Chodby

ChodbyNa Destiny je spousta chodeb spojující různé místnosti a oblasti lodi a jsou různě propletené. Jedna taková chodby byla také vytyčena poručíkem Scottem pro běžící kurz, který pomáhal posádce zůstat v kondici (SGU 1x01 - Air, 1x09 - Life).

 

 

Jídelna

JídelnaJako všude jinde, je i na Destiny k dispozici jídelna pro více osob, kde Darren Becker a další členové personálu poskytují denní příděly expedici, které musí pečlivě měřit, protože jídla moc nemají. Ne všech 80 členů posádky jí ve stejnou dobu a spíše se podává jídlo s odstupem kolem 20 minut. Obsahuje tedy mnoho stolů a židlí, kde expedice jí. Protože mnoho částí lodě je buď poškozeno, nebo neprozkoumáno, jídelna slouží také jako nejlepší místo pro posádku, kde mají různé instruktáže během dne, nebo také ji používají na karetní hru pocker (SGU 1x04 - Darkness, 1x10 - Justice).

Kancelář velitele

Kancelář velitelePlukovník Young byl velitelem na základně Icarus a jako takový, převzal i velení Destiny. Místnost, kterou našel, si zvolil za svou kancelář a obsahovala stůl, židle a pohodlnou vypolstrovanou pohovku, stejně jako postel a noční stolek. Takže z ní nejen řídil expedici, ale také v ní i bydlel (SGU 1x04 - Darkness, 1x10 - Justice).

 

KINO místnost

KINO místnostKINO místnost je pokoj na Destiny, ve kterém se nachází dávkovač KINa a kterou si také vybral Eli za svůj osobní pokov (viz také pokoje posádky). Tato místnost je první místností od místnosti s bránou. Dávkovač se nalézá uprostřed, s Eliho lůžkem po jedné straně místnosti a ovládací konzolí na straně druhé. Eli tam má také nějaké tištěné obrazy, které byly pořízeny KINem a visí na zdi nad konzolí. Vedle každého obrázku jsou poznámky. Mohlo by se také zdát, že Eli používal KINO pro prozkoumávání lodi z pohodlí své postele (SGU 1x02 - Air).

Klenutá místnost (nyní jako zahrada)

Klenutá místnostTuto velikou klenutou místnost je vidět i z vnějšku lodi jako poškozenou a nachází se na pravé, přední straně zadní nástavby lodi. Našel ji Scott s týmem a označil dveře velkým X, které uvádí, že místnost navštívili, ale byla moc nebezpečná pro vstup. Byla vidět velká díra v klenbě, zakrytá štítem. K jakému přesnému účelu místnost sloužila, se neví (SGU 1x02 - Air).

 

Zahrada DestinyOprava kopule zahrady DestinyPozději byla tato rozsáhlá místnost opravena pomocí údržbářského robota a posádka ji začala využívat jako zahradu pro své vlastní potřeby, především jídlo. Je to tedy větší verze hydroponické laboratoře. Využít tuto místnost jako zahradu, byl nápad Dr. Lisy Parkové, nicméně to bylo zamítnuto plukovníkem Youngem, protože chtěl opravit především zbraně pro větší bezpečí. Později to bylo schváleno. Zahrada je schopna produkovat mnohem více zásob než hydroponická laboratoř. Také může produkovat větší zásobu kyslíku než dříve, který se mohl využít pro posádku. Oprava kopule také znatelně snížila množství energie potřebné na štít v poškozené oblasti díry. Zahradu navštívil spolu s TJ také Robert Caine před svou smrtí, krátce potom, co se s ostatními záhadně vrátili z Edenu (SGU 2x06 – Trial and Error, 2x09 – Visitation).

Komunikační místnost

Komunikační místnostKomunikační místnost je jedna z oblastí na Destiny, kterou expedice používá, když se potřebuje spojit se Zemí pomocí antického komunikačního zařízení dlouhého dosahu, které si lidi upravili. V místnosti je velký kulatý stůl se čtyřmi židlemi a na stole výše zmiňované upravené komunikační zařízení s pěticí komunikačních kamenů. Je zde také pohovka, křeslo a stolek s lampičkou (SGU 1x01 - Air).

 

Místnost s bránou

Místnost s bránouAntická loď Destiny, stejně jako Atlantis a SGC, má svou vlastní místnost s bránou, nacházející se v zadní části lodi. Je zde tedy brána a dvě konzole, které se používají jako DHD. Kolem místnosti je balkon, který vede k doku raketoplánu a je přístupný ze dvou zakřivených schodišť. V místnosti jsou také u okraje dva energetické uzly po obou stranách brány. Nad bránou se nachází ložisko brány. Když se brána uzavře, po obou stranách brány z podlahy dojde k výfuku páry, nebo spíše CO2. Z místnosti na straně, kde jsou schody na balkon, vede chodba k místnosti s KINema na druhé straně za bránou jsou také dveře trochu níže po schodech, které vedou k doku raketoplánu. Další dvoje dveře jsou po stranách místnosti mezi energetickými uzly a schody na balkón. Další dvoje dveře jsou za schody v rozích místnosti a také jsou ještě dveře na balkóně. Takže je tato místnost obehnána samými dveřmi a je do ní přístup vlastně odkudkoli z lodi. Místnost je mimo jiné také používána pro shromáždění, při kterých dochází k důležitým sdělením (SGU 1x01 - Air).

Místnost s křeslem

Místnost s křeslemTato místnost byla nejprve nepřístupná pro posádku, ale později Dr. Rush vedl týmy, které pracovaly na tom, aby více částí lodi bylo schopno podporovat život bez využití skafandrů. Střed místnosti zaujímá antické neurální rozhraní křesla, technologii, která je předchůdce úložiště znalostí. Místnost je kruhová a po stranách se také nachází několik počítačových konzolí a obrazovek (SGU 1x09 - Life).

 

Můstek

Můstek DestinyMůstek Destiny zvenkuLoď Destiny má také svůj můstek. Můstek se nachází na vrchní pravé straně obytné nástavby Destiny, která je nad sekcí hlavních motorů a dá se do ní kompletně zasunout, například v případě nebezpečí, kde by byl více chráněn. Vzhledem k tomu, že je můstek vysouvací, je do něj přístup přes dvoje vzduchotěsné dveře a je také při vstupu požadován hlavní kód. Můstek celkově není nikterak veliký a v jeho středu se nachází velitelské křeslo, kolem kterého je řada ovládacích konzolí a obrazovek ke sledování různých systémů lodi. V přední části můstku před výhledem do vesmírného prostoru, jsou další tři místa pro ovládání systémů lodi s konzolemi a obrazovkami, přičemž každá ovládá specifické systémy lodi. Z velitelského můstku se pomocí tlačítka dají ze strupu spustit ještě nad každou stanicí tři vysouvací monitory a každý tak může sledovat všechny systémy lodi. Při kraji můstku je ještě mezi stropem a podlahou energetické centrum, trochu podobné jako "ohryzek" v řídicí místnosti, které rozvádí po můstku potřebnou energii. V zadní části po straně se nachází schody, které vedou na vyvýšenou zadní část můstku, obehnanou zábradlím a kde jsou také dvojité dveře pro vstup. Můstek je ovládacím centrem Destiny a dají se z něho ovládat veškeré systémy lodi.

Dr. Nicholas Rush byl první z expedice, který můstek objevil. Jakmile ho našel, držel to v tajnosti před zbytkem posádky, současně s jeho objevem hlavního kódu, pomocí něhož se dá Destiny ovládat. Využil ho například krátce po objevu, aby nechal Destiny vystoupit z FTL, kvůli potřebným zásobám. Zbytek posádky ho ovšem později také objeví a i to, že to držel v tajnosti (SGU 2x01 - Intervention, 2x02 - Aftermath2x07 - The Greater Good).

Ošetřovna

OšetřovnaJako každá loď, musí mít i Destiny svou ošetřovnu, kde se léčí nemocní, či zranění lidé. V této ošetřovně je umístěno spousta lékařských pomůcek a zařízeních, některé ze Země, ale také hlavně antické, i když Eli přiznal, že nemají ponětí, jak většina z nich funguje. Toto zdravotnické zařízení má pod svým velením poručík Tamara Johansenová, a musí pečlivě rozdělovat malé dávky léků, které si s sebou přinesla ze základny Icarus (SGU 1x08 - Time).

 

Pokoje posádky

Pokoje posádkyInformace o pokojích posádky na palubě Destiny jsou v současné době omezené, neboť se členové expedice uchylují v podstatě kdekoliv, kde se rozhodnou usadit, vzhledem ke skutečnosti, že velká část lodi je buď poškozena, nebo neprozkoumána. Z tohoto důvodu se kajuty posádky liší ve velikosti, či relativní kvalitě. Velikost pokojů také závisí na tom, kde se na lodi nachází. Zdá se, že aktuální pokoje standardní posádky mají stejné vybavení, stůl se stoličkami, postele, noční stolek a nějaké židle a skříně. Některé pokoje mají okna, jiné ne.

Eli Wallace si např. vybral jako své ubikace místnost s KINem (viz také KINO místnost), která byla jen kousek chodbou z místnosti s bránou. Spal na jedné posteli, což byla pravděpodobně lavice na jedné straně místnosti. Na druhé straně místnosti je ovládací konzole, pomocí níž prováděl výzkumy a také tam stahoval informace z KINa. Plukovník Young mu pak nařídil, aby tuto místnost opustil a našel si jinou pro bydlení (SGU 1x06 - Water).

Zdá se, že Matthew Scott získal největší pokoj za svůj vlastní. Jeho pokoj obsahuje několik pohovek a křesel, jídelní stůl a menší stolky. Svůj volný čas tam většinou tráví s Chloe Armstrongovou (SGU 1x03 - Air, 1x11 - Space).

Poškozená chodba

Poškozená chodbaV této chodbě byl zraněn seržant Riley. Chodba neměla atmosféru, takže Riley a Dr. Brody tam museli jít v antickém skafandru. Riley se pokoušel opravit únik chlazení, ale to explodovalo a vážně ho zranilo. Chodba je pravděpodobně stále nepřístupná (SGU 1x06 - Earth).

 

 

Pozorovací paluba

Pozorovací palubaPozorovací místnost se nachází v zadní části Destiny ve vystouplé části lodi a poskytuje panoramatický výhled do vesmíru přes jediné okno. V místnosti jsou různé lavice a stoly s lampičkami, kde si mohou lidé sednout a pozorovat vesmír před sebou a podél celého okna se táhne zábradlí. Obsahuje také dalekohled, který poskytuje cestujícím neuvěřitelný pohled na to, co leží před nimi. Strop je podepírán minimálně dvěma sloupy. Také je odtud vidět přední část Destiny, stejně jako jeden z ukotvených raketoplánů (SGU 1x01 - Air, 1x05 - Light).

Když loď byla na cestě k velkému plynnému obru, mnozí členové expedice se zde shromáždili, aby sledovali představení. Eli zde také doufal pro romantickou chvilku s Chloe a byl poněkud zklamán, když viděl tolik lidí. Nicméně oba zde později seděli, když čekali na srážku s hvězdou a později zde také sledovali tvrdé přistání poručíka Scotta s raketoplánem (SGU 1x04 - Darkness, 1x05 - Light). Během prvního setkání s modrými humanoidy zde také členové expedice sledovali následnou vesmírnou bitvu (SGU 1x11 - Space).

Přední vyhlídková paluba

Přední vyhlídková palubaDalším pozorovacím místem na Destiny je malá vyhlídková paluba v neprozkoumané přední části lodi. Dává výhled na stranu lodi přes jedno veliké okno a je tam k dispozici jedna lavice, kde si mohou lidi sednout a kochat se výhledem na vesmírný prostor. Podobně jako u hlavní pozorovací paluby, je před celým výhledem zábradlí. Během invaze Luciánské aliance na Destiny, ji objevili Eli a Chloe, když před nimi utekli a chvíli se tu zdrželi, než pokračovali dál (SGU 1x19 - Incursion).

Přechodová komora

Přechodová komoraPřechodová komora k raketoplánuAntická loď Destiny je vybavena několika přechodovými komorami. Jeden typ je u raketoplánů, protože každý má individuální přechodovou komoru. Nicméně v blízkosti místnosti s bránou a okolních oblastí se nenachází žádné v dosahu, takže posádka musí procházet porušeným trupem lodi, který chrání jen štíty a je zde snížení tlaku. Dveře na Destiny jsou vzduchotěsné, takže mohou omezovat tlakovou dekompresi na jednu chodbu v těchto případech. Jediná zatím ukázaná přechodová komora druhého druhu, která se používá pro výstup z lidi, se nachází spíše poblíž přídě lodi. Ovládací panel u přechodové komory na stěně svítí žlutě, když se zvýší tlak a oznámí, pokud je vyrovnání tlaku dokončeno a červeně, když je hermeticky uzavřena. Tyto přechodové komory nemají žádný vzdálený přístup, ani nemohou být otevřeny zvenku a vyžadují někoho, kdo je přítomen před ní a manuálně ji otevře, či uzavře. Scott a Greer využili přechodovou komoru, aby se dostali zpět do lodi (SGU 1x12 - Divided, 1x20 - Incursion, 2x01 - Intervention).

Řídící místnost

Řídící místnostJedná se o místnost na Destiny, kde pracovníci mají přístup k systémům lodi přes ovládací rozhraní (ohryzek), ale nová posádka má pouze omezený přístup, protože systémy, jako je např. navigace, jsou chráněny hlavním bezpečnostním kódem. Ačkoli ji expedice používá v mnoha ohledech jako můstek, skutečný můstek (řídící centrum Destiny) bude umístěn pravděpodobně jinde na lodi, v jedné z mnoha nepřístupných či neprobádaných oblastí. Dr. Nicholas Rush zde monitoruje systémy lodi, získal přístup k databázi, nebo zde řeší nějaký problém. V místnosti jsou tři konzole, které jsou propojené s ovládacím rozhraním. Z této místnosti je možno kontrolovat a monitorovat všechny systémy lodi, jako aktuální energetické rezervy a míru spotřeby. Rush byl také schopen najít a zobrazit celou cestu Destiny na holografickém displeji (SGU 1x02 - Air, 1x03 - Air, 1x04 - Darkness, 1x05 - Light, 1x07 - Earth).

Skladovací místnost pozemského vybavení

Skladovací místnost pozemského vybaveníSkladovací místnost je oblast na Destiny, kde expedice skladuje různý materiál a předměty přinesené ze základny Icarus, během svého působení na Destiny. Dr. Rush se v tomto skladu schovával před seržantem Greerem, protože měl utkvělou představu, že je to modrý mimozemšťan, který se dostal bránou na Destiny. Greer potom rozstřílel ovládání dveří, aby se tam nikdo nedostal a ty byly poté vyhozeny do vzduchu poručíkem Scottem a jeho týmem (SGU 1x17 - Pain).

Skladovací místnost skafandrů

Sklad skafandrůDr. Lisa Parkerová a další vědci dohlížejí na údržbu skafandrů, které Antikové nechali na palubě Destiny. Místnost je blízko místnosti s bránou, takže k ní vyslaný tým má snadný přístup, když je ho potřeba. Skafandry jsou uloženy v nějakých prosklených kotcích s chodbičkou mezi nimi, kde jsou položeny ve vodorovné poloze (SGU 1x06 - Water).

 

Skladovací místnost vody

Sklad vodyDestiny má uzavřený vodovodní systém, který je veden odděleně, aby se vodou příliš neplýtvalo, protože jí je málo. Přímý přístup k nádrži je pečlivě střežen. Je to poměrně malá místnost, která obsahuje kontejnery vody. Posádka čelila nedostatku vody a také zjistili, že cizí organismy přinesené z pouštní planety jim zásoby vody vyčerpávaly. Dodávka vody byla doplněna z ledu na planetě Hoth, ale po schválení, že je pitná, tam přesto zůstaly mikroorganismy, které způsobily nemoc a smrt. Z kontejnerů se musela odstranit kontaminace (SGU 1x06 - Water).

Sprchy

SprchySprchy na palubě Destiny byly navrženy Antiky tak, že nepoužívají vodu, ale spíše neznámé látky, které vypadají jako mlha. Eli je objevil vedle pokojů posádky a prozkoumával je, aniž by se sprchoval. Během briefingu týkajícího se aktuální dodávky vody, Wrayová navrhla, aby členové expedice používali tyto sprchy, které nepotřebují vodu. Později se zde sprchovala Chloe a Eli dohlížel, aby nebyla rušena (SGU 1x04 - Darknes).

 

Víceúčelová místnost

Víceúčelová místnostZda je tam jedna takováto místnost nebo více, se neví, ale víceúčelová místnost fungovala jako výcviková místnost a jako soudní síň. Veškerý nábytek je u stěn, aby bylo dost prostoru pro rozcvičku. Tuto místnost používal poručík Scott, ke cvičení celé posádky, takže nejen vojenského personálu a také byla použita Wrayovou jako soudní síň, když vyšetřovala vraždu jednoho z vojáků (SGU 1x09 - Life, 1x10 - Justice).

 

Výtahy

VýtahDestiny používá také mnoho výtahů, které mohou rychle dopravit lidi do dalších částí lodi. Výtah je dostatečně velký na to, aby se do něj vešla malá skupinka lidí. Na stěně má ovládací panel, který výtah aktivuje a zvolí si místo určení. Výtah dopravuje lidi k vybranému cíli. Výtahy se mohou pohybovat horizontálně i vertikálně, protože se s ním přepravovali Chloe s Elim od zádi k přídi lodi, tedy do neprozkoumaných oblastí lodi, když unikali před invazí Luciánské aliance na loď. Protože je prostor výtahu docela malý, posádka je moc nevyužívá a ani nevěděli o jejich funkci horizontální přepravy, než to zjistil Eli náhodným mačkáním tlačítek. Jsou napojeny na systém řízení Destiny a je možné je vypnout z řídící místnosti. Výtah také hojně využíval Rush, aby se tajně dopravoval na nově objevený můstek (SGU 1x02 - Air, 1x19 - Incursion I, 2x02 - Aftermath).

Výzkumná laboratoř

Výzkumná loboratořTuto výzkumnou laboratoř objevil Rush. Uprostřed místnosti je jakási klec plná potrubí, nádrží a měřidel, ale jejich účel je zatím neznámý. Je tam několik ovládacích panelů na stěnách, které zdá se zapínají a monitorují zařízení a zapínají světla. Na jedné straně zdi je obrazovka, která nejspíš monitoruje zařízení a ostatní funkce lodi. V místnosti jsou dvě další konzole, které jsou schopny ovládat zařízení a další funkce lodi. Má také dvě okna s výhledem do vesmíru.

Během vzpoury civilistů na Destiny, byla tato laboratoř použita jako místnost pro řízení lodě. Vzhledem k tomu, že řídící místnost byla na straně vojáků, Rush převedl všechny příkazy kromě podpory života, do konzole v této laboratoři (SGU 1x12 - Divided, 1x17 - Pain).

Zadržovací prostor

Zadržovací prostorZadržovací prostor je jedna z oblastí Destiny. Jedná se o velký pokoj, ve kterém se nacházely také nějaké bedny, či krabice. Tato místnost byla používána k zadržení osob na jednom místě, aby neměli možnost volně se pohybovat po lodi. V roce 2009, po neúspěšném vpádu Luciánské aliance na Destiny, zde byli uzamčeni všichni z aliance dohromady. Potom ale většinu vysadili na jedné planetě a tato místnost nebyla nějakou dobu využívána. Později zde bylo umístěno osm lidí, původních členů posádky, kteří se vrátili na Destiny v novém Raketoplánu z Edenu, planetu, kterou tak pojmenovali, protože jim posádka nevěřila. Byli zde jen chvíli a pak byli puštěni a mohli se volně pohybovat po lodi (SG-1 2x01 – Intervention, 2x04 – Pathogen, 2x09 – Visitation).