Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPM - Zero Point Module

14. 4. 2011

 

ZPM - Zero Point Module

Téměř nevyčerpatelný zdroj energie vyrobený Antiky. Tento zdroj čerpá energii z vakuové energie ve svém vlastním subprostoru. Díky tomu i přes malou velikost dodává obrovské množství energie a nemůže dojít k přetížení a následné explozi. Je také postaven tak, že jeho teoretická životnost je až několik stovek milionů let.

Antikové tento zdroj energie používali tam, kde bylo vyžadováno neustálé napájení. Například ztracené město Atlantis, sem se dají zapojit 3 ZPM najednou přímo do speciálního podstavce a neomezeně ZPM se dá ještě přidat. Tři ZPM dokážou s tímto městem letět až do jiné galaxie a přitom držet nad městem štít pro udržení atmosféry. ZPM je také často v Antických základnách kvůli používání Antického křesla.

Tento zdroj energie se také dá využít pro vytvoření červí díry do jiné galaxie. Díky ZPM se dostala expedice na Atlantis a nebo s ním můžeme napájet vesmírné lodě, stejně jako to dělali dříve Antikové. Na Atlantis je bohužel od příchodu expedice neustále nedostatek těchto malých zázraků.