Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hvězdná brána

14. 4. 2011

 

Hvězdná brána

Hvězdná brána je kruh o průměru 6,7 metrů. Je vyrobena z minerálu zvaný naquadah, díky kterému se dobře absorbuje to obrovské množství energie. Brána se skládá ze dvou kruhů, ten vnější je statický a je na něm 9 zámků. Vnitřní kruh je otáčecí a je na něm 39 symbolů. Zámky jsou červené barvy a při "uzamčení" symbolu se rozsvítí krystal, který je uvnitř. Brána váží okolo 30 tun.

 

Hvězdná brána

38 symbolů reprezentují hvězdná seskupení a poslední 39. reprezentuje výchozí bod, tedy místo, kde se právě nacházíte. Pokud spojíte 6 symbolů a výchozí bod, jste schopni bránu otevřít. 7 symbolů je minimální počet pro vytvoření červí díry, díky níž jste schopni cestovat přes celou galaxii během několika sekund. Vstup do červí díry se nazývá "horizont událostí", ve kterém jste rozložen na jednotlivé atomy a poté se červí dírou dostanete do druhé brány, kde vás ten samý horizont událostí zase složí. Antikové sem zabudovali řadu pravidel, díky kterým se nemusíte bát, že se vám při složení například místo ruky objeví noha atd...

Hvězdná brána

Pokud brána dostane nějakou energii navíc, můžete použít 6 symbolů ke zvolení místa ve vesmíru, 7. symbolem zvolíte směr do jiné galaxie a na 8. místo připadne váš výchozí bod. Pokud červí díra vede přes sluneční erupci, může vás to přenést do minulosti nebo budoucnosti. Další problém nastává ve chvíli, kdy při vstupu do červí díry je brána zasažena nějakým silným elektrošokem. Poté červí díra přeskočí na jinou nejbližší volnou bránu.

Při nalezení brány v Gíze (viz. Film Stargate) nebylo poblíž žádné DHD (Dial Home Device, viz. níže), které by umožňovalo bránu použít. Proto jsme si setrojili vlastní, pomocí spousty počítačů a energie. Pokud by však nebylo dost energie k vytáčení, můžeme symboly zadat ručně a pro vytvoření červí díry pak již stačí nějaký elektrošok.

Stabilní červí díru lze udržet otevřenou maximálně 38 minut, pak se brána sama uzavře, díky bezpečnostnímu mechanismu, který je v bráně naprogramován.