Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obranný satelit

16. 4. 2011

Obranný satelit

Obranný satelit

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Lanteané
Třída satelit
Typ zbraňová platforma
Technické specifikace
Zbraňový systém energetický paprsek
Rozměry 1 500 m v nejširším místě
Použití
Účel Obranná platforma
Rok zavedení před tisíci lety
Přidružení Lanteané, Tau'ri
Stav všechny zničeny

Popis

Přístup do satelituObranné satelity byly vlastně vesmírné zbraňové platformy vytvořené Antiky a byly hojně využívány během války Antiků s Wraithy. Satelit je na pohled velmi nepravidelný a ačkoli je satelit skoro tak velký jako goa'uldský Ha'tak, má poměrně málo vnitřního prostoru, pouze kontrolní místnost přístupnou přes přechodovou komoru, schopnou spojit se s jedním Jumperem. Jeho požadavky na energii jsou také docela nízké, kdy jeho primární zbraň, může být spuštěna pomocí jediného naquadahového generátoru.

Zbraňový systém

Každý satelit nese alespoň jednu zbraň, která vysílá výkonný energetický paprsek, který je schopný jediným výstřelem roztrhnout mateřskou loď Wraithů v polovině. Je tedy mnohem výkonnější, než dokonce nejsilnější zbraně Asgardů. Bylo uvedeno, že tato zbraň je více než schopna zničit minimálně tři mateřské lodě Wraithů, při plném výkonu. Zda tato zbraň byla celé jeho vyzbrojení, nebo jestli měl nějaký obranný systém, není známo. Rychlost nabíjení zbraně pomocí naquadahového generátoru je spíše pomalá, protože poskytuje malé množství energie, ale je pravděpodobné, že kondenzátor by byl dobit mnohem rychleji, pokud by byl k němu připojen silnější zdroj energie, jako např. ZPM, v tomto případě by byl kondenzátor dokonce nutný, protože takový zdroj energie by byl schopný produkovat tolik energie, že by zbraň mohla střílet znova téměř okamžitě (SGA 1x19 - V obležení).

Střelba satelituNěkolik těchto družic bylo rozmístěno po celém Lanteánském systému, i když většina z nich byla zničena Wraithy, během jejich pochodu k Atlantis. Alespoň jeden takový satelit byl umístěn v jednom z Lagrangeových bodů systému a byl později objeven expedicí. Byl ale dost poškozen a jeho energetické napájení bylo vyčerpané. Když Wraithové dorazili se třemi mateřskými loděmi a několika křižníky, s cílem zničit nově obývanou Atlantis jednou pro vždy, týmu z Atlantis se podařilo satelit aktivovat a použít jeho zbraň k sestřelení jedné mateřské lodě. Bohužel satelit byl příliš těžce poškozen na to, aby mohl vystřelit znovu a zbývající wraithské lodě satelit zničily dříve, než mohl být opraven (SGA 1x12 - Všemu navzdory, 1x19 - V obležení).